Sommige plaatsen in Noorwegen zijn nauw verbonden met het koningschap en koninklijke ceremonies, ook al zijn ze vandaag de dag niet direct eigendom van of worden ze beheerd door de koninklijke familie.


De Nidaros-kathedraal in Trondheim is al sinds de middeleeuwen een belangrijke plek voor de kroning en begrafenis van koningen. Volgens de geschiedschrijving ligt Olav II Haraldsson, ook wel bekend als Olav de Heilige (de koning die het christendom naar Noorwegen bracht), ergens onder de grote kathedraal begraven. Hierdoor is Trondheim en de Nidaros-kathedraal al eeuwenlang een belangrijk bedevaartsoord. De oude pelgrimspaden uit de middeleeuwen worden nog steeds gebruikt door duizenden pelgrims per jaar.

Håkonshallen in Bergen is een ander gebouw dat al sinds de middeleeuwen door vorsten wordt gebruikt. De enorme zaal werd gebouwd door koning Håkon IV Håkonsson en werd voor het eerst gebruikt voor de bruiloft van koning Magnus VI, ook wel Magnus de Wetgever genoemd, in 1261. Sindsdien zijn er op deze plek ook verschillende koningen gekroond.
Als je van oude gebouwen, kastelen en forten houdt, heb je in Noorwegen sowieso veel om naar uit te kijken. Er zijn meer dan zestig forten in het land, waarvan er veel zijn gebouwd door koningen of werden gebruikt om het koninkrijk te beschermen. Veel hiervan zijn nu open voor het publiek en een aantal zijn omgetoverd tot stijlvolle en historische hotels.
Foto’s: Shutterstock
